Studio Projekty Proces Kontakt

Architektura wnętrz + design

Proces

Proces projektowy dzielimy na etapy, które porządkują harmonogram prac nad inwestycją. Pozwalają ustalać terminy, zakres opracowania i planować kolejne kroki. Jednak w miarę potrzeb, etapy mogą być dopasowane indywidualnie do klienta i projektu.

01
Koncepcja

W tym etapie skupiamy się na potrzebach i oczekiwaniach. Zbieramy wszystkie informacje, które pozwolą nam zaprojektować ergonomiczne wnętrza. Opieramy się na rozmowie i pytaniach. Uważnie słuchamy. Efektem tego jest zaprezentowanie planu funkcjonalnego wnętrz, który omawiamy i wspólnie dopracowujemy, tak aby uzyskać układ idealny dla przyszłych użytkowników.

— Rozmowa + brief projektowy
— Rzut z układem funkcjonalnym
02
Projekt

Ten etap to wizualna i wirtualna podróż do przyszłych wnętrz. Pokazujemy przestrzeń, estetykę i charakter pomieszczeń. Widoczne są użyte materiały wykończeniowe i detale. Płaski rysunek, zamieniamy w fotorealistyczne wizualizacje 3d, które pozwalają ujrzeć naszą wizję.

— Fotorealistyczne wizualizacje 3d
03
Dokumentacja techniczna

Jest to etap, dzięki któremu nasz projekt może zostać w pełni zrealizowany. Zawiera wszystkie niezbędne rysunki wykonawcze, z wymiarami i opisami. Zaznaczamy przyłącza hydrauliczne i elektryczne. Dbamy o to aby światło we wnętrzach miało nie tylko piękne oprawy, ale było przemyślane i instynktowne w codziennym użytkowaniu. Rozmieszczamy gniazda i włączniki. Szczegółowo opracowujemy łazienki dla płytkarzy, a dla stolarzy sporządzamy rysunki mebli wraz z ich specyfikacją. Przygotowujemy tabele z zestawieniem użytych elementów wykończeniowych oraz potrzebną ilością i ich ceną.

— Rysunki dla wykonawców
— Zestawienie elementów wykończeniowych
04
Nadzór

Czyli szeroko pojęte wsparcie techniczne. Spotykamy się na budowie z wykonawcami, biorącymi udział w remoncie. Omawiamy projekt, czasami go tłumaczymy krok po kroku. W razie problemów, szukamy odpowiednich rozwiązań, wprowadzamy ewentualne zmiany. Kontrolujemy postęp wykonywanych prac. Jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorami i wykonawcami. Rozwiewamy wątpliwości. Składamy zamówienia w sklepach branżowych, koordynujemy projekt, konsultujemy go ze specjalistami. To wszystko pozwala zarówno uniknąć niechcianych wpadek i błędów, jak i zaoszczędzić czas, pieniądze a czasem i nerwy inwestora.

— Koordynacja
— Wizyty na budowie
— Stały kontakt